Müvekkillerimizle büyümeye devam ediyoruz. Teşekkürler...

Müvekkillerimizle büyümeye devam ediyoruz. Teşekkürler... Müvekkillerimize Büromuzun başarısına olan önemli katkılarından dolayı teşekkürü borç biliriz. Müvekkillerimizin Büromuza göstermiş oldukları güven sayesinde Büromuz tarihinde çok önemli başarılara imza atmıştır:
1966 yılında kurulan Büromuz uluslararası çalışmalarına üç büyük Türk yüklenicinin Libya ve Suudi Arabistan'daki projeleri için hukuki destek sağlamak suretiyle 70li yıllarda başlamıştır. 
Yine 70li yıllarda, Büromuz, Türkiye'deki bölgesel bankalardan birine ulusal banka statüsüne geçişte hukuki hizmet vermiştir. Bu benzersiz deneyim ile Büromuz bankacılık sektöründe çalışmaya başlamış ve bankacılık alanında bilgi birikimi edinmiştir. 
80li yıllarda, Türkiye'de yabancı sermaye yatırımlarının artması ile birlikte Büromuz, Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan yabancı müvekkillere yabancı sermaye ve teşvik mevzuatı kapsamında hukuki hizmet vermeye başlamıştır. 
90lı yıllarda ise Büromuz yerel ve uluslararası tahkim konularını da kapsayacak şekilde hizmet verdiği alanları çeşitlendirme ve geliştirme fırsatı yakalamıştır. Büromuzun tahkim alanındaki çalışmalarının artması ayrı bir tahkim departmanının kurulmasını gerektirmiş ve tahkim departmanımız çalışmaları ile uluslararası çapta tanınır hale gelmiştir. 
2000li yılların başlarında Büromuz çok uluslu bir telekomünikasyon şirketine büyük bir Türk şirketler topluluğundan yüklü miktarda alacağının tahsiline ilişkin hukuki hizmet vermiştir. Büromuzun telekomünikasyon sektöründeki başarısı, Orta ve Doğu Avrupa'nın en başarılı özelleştirmesi seçilen Türk Telekom özelleştirmesi ile devam etmiştir. 
Yine 2000li yıllarda Büromuz Türkiye'de gerçekleştirilen Erdemir ve Tüpraş gibi diğer büyük özelleştirme projelerinde yer almıştır.
2005 yılında Büromuzda, müvekkillerimize vergi danışmanlığı verebilmek amacıyla Vergi Departmanı kurulmuştur. 
Ve, şimdi, 21.yy ile birlikte hukuki hizmetlerimizi İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Vergi, Kişisel Verilerin Korunması, Ürün Sorumluluğu, Dava, Yerel ve Uluslararası Tahkim, Bankacılık ve Finans, Yolsuzlukların Önlenmesi ve Yasalara Uygunluk ve Kurumsal Yönetimi de içerecek şekilde çeşitlendirmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz. 

Büromuz 1966 yılında üç yakın arkadaş tarafından hukuk fakültesinden mezun olmalarının hemen ardından kurulmuştur. Bugün ise genç ve dinamik kadrosu ile Türkiye'nin öncü ve bağımsız hukuk bürolarından biridir.
Elli yılı aşkın bu süreçte, kadromuz genişlemiş ve birçok başarıya imza atmıştır.Büromuz Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Şirketler Hukuku ve Birleşme ve Devralmalar, Dava, Yerel ve Uluslararası Tahkim, Rekabet Hukuku, Bankacılık ve Finans, İş Hukuku, Vergi, Fikri Mülkiyet Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması, Ürün Sorumluluğu, Yolsuzlukların Önlenmesi ve Yasalara Uygunluk ve Kurumsal Yönetim de dahil Türk hukukunun hemen hemen her alanında hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.
Dürüstlük, çalışkanlık ve müvekkillerimize ve hukuk mesleğine olan saygı prensipleri doğrultusunda bu güne kadar edinmiş olduğumuz başarılarımızla mutlu ve gururluyuz.
Öngörüyle, değişen koşullara uyum sağlayarak ve hukuk mesleğine azami saygıyı göstererek sürekli olarak mesleki açıdan gelişen ekibimizle müvekkillerimize önümüzdeki yıllarda da üstün hizmet vermeye devam etmekte kararlıyız. 

Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu
Kurucu ve Yönetici Ortak

scroll up