Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu

Kurucu Ortak

Telefon Numarası

Linkedin

Prof.Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu, Büromuzun kurucu ve yönetici ortağıdır.

Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu’nun uzmanlık alanları şirketler ve ticaret hukuku, dava hukuku ve tahkimdir. ICSID ve ICC’ nin listelerinde kayıtlı hakemdir.

Türkçe ve İngilizce bilmektedir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.
Doktorasını Marmara Üniversitesi, İstanbul’da ticaret hukuku konusunda yapmış ve 1966-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde ticaret hukuku dersi vermiştir.

Prof. Dr. Cerrahoğlu tarafından kurulmuş olan Cerrahoğlu Avukatlık Bürosu, Chambers and Partners ve Legal 500 gibi uluslararası hukuk büroları sıralamalarında yer alır. Prof. Dr. Cerrahoğlu Chambers and Partners, Legal 500, European Legal Expert ve Expert Guides’ da önerilen avukatlar arasındadır.
Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu, The Legal 500 Europe, Middle East & Africa 2015’in Uyuşmazlık Çözümünde Öne Çıkan Ulusal Avukatlar Rehberinde seçkin “Öne Çıkan Avukatlar” listesinde yer almaktadır.
Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu, Uyuşmazlık Çözümü konusunda The Legal 500 Europe, Middle East & Africa 2015 Editorial tarafından tavsiye edilen avukatlar arasındadır.

Türk Ticaret Kanunu üzerine 4 adet kitabı ve çeşitli makaleleri vardır

– Türk Ticaret Kanunu’na ve Yargıtay İçtihatlarına Göre Bonoda Mutlak Def’iler
– Türk Ticaret Kanunu’na ve Yargıtay İçtihatlarına Göre Limited Ortaklıklar Hukuku
– Menkul Kıymetler
– Ticari İşletme Hukuku
– Enforcement of Money Judgements in Turkey
– ICC Mock Case (Makale)

İstanbul Barosu

Ekibimiz