Fikri Mülkiyet

Fikri Mülkiyete İlişkin Sözleşmeler

Telif hakkı ve marka hukuku, birleşme ve devralma işlemleri ve fikri mülkiyet hakkına ilişkin sözleşmeler dahil fikri ve sınai mülkiyet hakkına ilişkin çeşitli konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Büromuz ayrıca marka başvuruları yapmakta ve Türk Fikri Mülkiyet Hukukuna ilişkin çeşitli konularda müvekkillerimize hukuki görüş vermektedir.

Fikri Mülkiyet Davaları

Müvekkillerimizi patent, marka ve telif hakkı ihlali davalarında, lisans sözleşmelerine ve ticari sırların ifşasına ilişkin davalarda temsil etmekteyiz.

Danışmanlık

Türk Patent Enstitüsü’nde tescil edilmiş markalar, patentler ve faydalı modeller hakkında müvekkillerimize araştırma ve inceleme hizmetleri sunuyoruz. Bu bağlamda muhtemel marka başvuruları hakkında ön rapor ve değerlendirmeler de yapmaktayız. Benzer hizmeti alan adları ile ilgili olarak da vermekteyiz.

Müvekkillerimize fikri ve sınai mülkiyet hakkı ihlali durumunda uygulanacak stratejiler ve potansiyel çözüm seçenekleri konusunda da danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca, üçüncü kişilerin taleplerine karşı müvekkillerimize gerekli hukuki desteği sağlamaktayız.

Cerrahoğlu Avukatlık Ortaklığı hakkında bilgi almak ya da hizmetlerimiz için görüşmek ister misiniz ?
Cerrahoğlu Avukatlık Ortaklığı