Gayrimenkul

Kira

Alışveriş merkezleri, lokantalar, binalar, arsalar, uçaklar ve büyük çaplı taahhüt projeleri gibi çeşitli gayrimenkullerin Türk Hukuku uyarınca her türlü kiralama işlemlerinde kiraya verenlere, kiracılara ve kredi verenlere hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Verdiğimiz hukuki hizmet, sözleşme şartlarının müzakere edilmesinden, nihai kira sözleşmelerinin gözden geçirilmesi ve hazırlanmasına kadar ticari, sınai, ofis ve perakende kira sözleşmelerine ilişkin her türlü hususu kapsamaktadır.

İnşaat ve Müteahhitlik

Mal sahiplerine, müteahhitlere ve taşeronlara hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Geçtiğimiz yıllarda Türk piyasasına girmiş olan yabancı gayrimenkul geliştirme grupları için çeşitli projelerde yer aldık.

Bu kapsamdaki hizmetlerimiz, projenin inşaatı ve geliştirilmesi için ortak girişim sözleşmesi hazırlamasını ve ilgili idarelerden gerekli bilgileri edinerek gayrimenkul işleminin tarafları adına hukuki inceleme yapılmasını da içermektedir. Gayrimenkuller üzerindeki ayni hakların tescil ve terkin işlemlerinde de müvekkillerimize yardımcı olmaktayız.

Gayrimenkul Uyuşmazlıkları

Gayrimenkul alıcıları ve satıcıları arasındaki davalar, imar planı ve ruhsatlara ilişkin davalar, tahliye davaları ve uyarlama davaları dahil gayrimenkullere ilişkin çeşitli uyuşmazlıklarda geniş kapsamlı çalışmalarımız bulunmaktadır.
Cerrahoğlu Avukatlık Ortaklığı hakkında bilgi almak ya da hizmetlerimiz için görüşmek ister misiniz ?
Cerrahoğlu Avukatlık Ortaklığı